TakSeir
اجاره خودرو

اجاره خودرو

کاربرد اجاره خودرو چیست

اجاره خودرو و یا همان رنت خودرو، امروزه به یک امر بسیار رایج در کشورهای مختلف دنیا خصوصا در کشورهای توسعه یافته تبدیل شده است. در کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا و اسپانیا و فرانسه و ایتالیا و … که در امر جذب توریست، موفق هستند، اجاره خودرو هم رونق بسیار زیادی دارد. در کشور ایران ولی قضیه متفاوت است و اجاره خودرو هنوز در کشور ما، رونق زیادی ندارد. ولی با این وجود، شرکت‌های زیادی هستند که به امر اجاره خودرو می‌پردازند و افراد زیادی هم در کشور ایران وجود دارند که به دنبال اجاره خودرو می روند. هدف از اجاره ماشین و کاربرد آن می تواند متفاوت باشد. در ادامه به کاربردهای کرایه ماشین می پردازیم.

  1. بعضی از افراد، دوست دارند سوار بر خودروهای متفاوت و متنوعی نسبت به خودروی شخصی خود شوند. در نتیجه با وجود اینکه خود آنها دارای خودروهای شخصی هستند، در هر سال، چند بار به اجاره خودرو‌های مورد علاقه خود می پردازند. طبیعتاً اجاره خودرو برای این دسته از افراد باعث می‌شود که بدون نیاز به صرف پول زیاد برای خرید ماشین‌های گران قیمت، بتوانند لذت سوار شدن بر آن ماشین‌های لوکس و زیبا را احساس کنند.
  2. کاربرد دیگر کرایه خودرو، برای افراد توریست و خارجی‌ها است. در واقع، دسته دیگری از افرادی که به اجاره خودرو می پردازند، افراد مسافر و توریست و افراد خارجی هستند که وارد شهر و یا حتی کشور جدیدی می شوند و در نتیجه برای اینکه با دردسر‌های کم تری در آنجا مواجه باشند، به اجاره خودرو می پردازند. بسیاری از توریست‌های خارجی که با هواپیما وارد کشور ایران می شوند هم اقدام به اجاره خودرو می کنند.
  3. کاربرد دیگر اجاره خودرو برای افرادی است که ماشین شخصی ندارند. در واقع، یک دسته دیگر از افرادی که به اجاره خودرو پردازند کسانی هستند که فاقد خودروی شخصی هستند و وقتی که کار زیادی دارند و زمانی که دوست دارند به مسافرت بروند، اقدام به اجاره خودرو می کنند.
کاربرد اجاره خودرو چیست

روش‌های اجاره خودرو

دو روش برای اجاره خودرو وجود دارد. یک روش، همان اجاره خودرو از یک شرکت اجاره دهنده خودرو است. اجاره خودرو از اشخاص، هم روش دیگر کرایه ماشین می باشد. طبیعتاً اجاره خودرو از اشخاص، خیلی روش عاقلانه ای نیست. در واقع آن خودرو می تواند مسئولیت بسیار زیادی را از لحاظ امنیتی و سیاسی برای شما به دنبال داشته باشد. وقتی شما خودروی یک فردی را که شناخت خاصی از آن ندارید را کرایه می کنید، احتمال دارد  درگیر مسائل بسیار زیادی بشوید. به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم این کار را انجام دهید. همچنین خودروی خود را به هم به هیچ عنوان و حتی با دریافت مبالغ بسیار سنگین هم به کسی کرایه ندهید. کرایه دادن خودرو، کار بسیار خطرناکی است. چرا که اگر در مدت کرایه خودرو، تخلفی به صورت عمدی و یا سهوی توسط کرایه گیرنده خودرو صورت پذیرد، آن تخلف، دامن گیر شما هم خواهد شد. نتیجه می گیریم، اجاره خودرو باید از شرکت اجاره دهنده خودرو صورت پذیرد ولی با این وجود، اجاره خودرو از شرکت اجاره دهنده خودرو هم نباید با مسامحه و ساده ‌انگاری صورت پذیرد و باید حتما باید از طریق شرکت‌های معتبر، اقدام به اجاره خودرو کنید.

انواع اجاره خودرو

اجاره خودرو می تواند با اهداف مختلفی صورت پذیرد. در نتیجه باید بگوییم که اجاره خودرو دارای انواع مختلفی است که در ادامه، آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

1.      اجاره خودرو به منظور انجام تشریفات

در بسیاری از موارد، هدف از اجاره خودرو، انجام یک سری تشریفات می باشد. در واقع بسیاری از شرکت‌ها، خودروهای لوکس و بسیار شیک خارجی را اجاره می کنند و از آنها در مراسمات کاری و یا در زمان عقد قرارداد با شرکت‌های مختلف خارجی و داخلی استفاده می کنند. طبیعی است که در این موارد، خودروهای عادی داخلی مورد اجاره قرار نمی گیرند و خودرو‌های بسیار زیبا و گران قیمتی مانند ماشین‌ های بنز و بی ام و و پورشه و  غیره مورد استفاده قرار خواهند گرفت. به همان تناسبی که این نوع ماشین ‌هایی که نام آنها را ذکر کردیم، باکیفیت تر و زیباتر هستند،  میزان اجاره بهای آن‌ها هم بیشتر خواهد بود.

2.      اجاره خودرو برای ماشین عروس

بسیاری از عروس و داماد‌های جوان دوست دارند در روز عروسی خود سوار بر ماشین بسیار لوکس و زیبایی شوند. این دسته از عروس و دامادها اعتقاد دارند که هر چقدر بابت عروسی و مراسم عروسی خرج کنند، اشکالی ندارد. به همین دلیل، اقدام به اجاره ماشین بسیار گران قیمت برای روز عروسی خود می کنند. می دانید که در هر مراسم عروسی، فیلم برداری و عکس برداری، امری رایج به حساب می‌آید و عروس و دامادهای جوان دوست دارند که در حالی از آنها عکس برداری و فیلم برداری شود که سوار بر ماشین بسیار زیبایی هستند. اجاره خودرو برای ماشین عروس می‌تواند به صورت ساعتی و یا به صورت روزانه صورت پذیرد. در بعضی از مواقع، خود داماد، ماشین لوکس اجاره شده را رانندگی می‌کند ولی در بعضی از مواقع دیگر، عروس و دامادها همراه با ماشین عروس یک راننده را هم به خدمت می‌گیرند تا در روز عروسی، وظیفه رانندگی  ماشین عروس  را برعهده داشته باشد. البته این را هم اضافه کنیم که همیشه عروس و دامادهای جوان به دلیل تجمل بیشتر به سراخ کرایه ماشین عروس نمی روند، بلکه خیلی از زوج‌ها هم هستند که هیچ ماشینی ندارند که آن را ماشین عروس کنند و در نتیجه مجبور هستند که ماشین عروس، کرایه کنند.

 

3.      اجاره خودرو برای انجام کارهای روزانه

این طور نیست که اجاره خودرو فقط برای مراسم و جشن‌ها باشد، بلکه بسیاری از افراد که از قضا از لحاظ مالی هم خیلی مشکل خاصی ندارند، به دنبال خرید خودرو نمی روند تا از دردسرهای خرید و نگهداری آن در امان باشند. دلیل دیگری که باعث می شود خیلی از افراد، اقدام به خرید خودرو نکنند، این است که دوست ندارند سرمایه خود را راکد بگذارند. چرا که همان طور که می دانید خودروهای امروز قیمت بالایی دارند و بسیاری از افراد دوست دارند با پول لازم برای خرید خودرو، کار اقتصادی دیگری انجام دهند. این افراد وقتی که کار اداری و یا کارهای روزمره دیگری دارند، اقدام به اجاره ماشین می‌کنند. طبیعتاً خودرویی که این افراد اجاره می کنند قرار نیست لوکس و گران قیمت باشد و حتی خودروهای ارزان‌ قیمت داخلی هم می تواند گزینه بسیار مناسبی برای این افراد باشند. خودرویی که توسط این دسته از افراد اجاره می شود معمولاً در درون شهر و برای انجام کارهای اداری و بانکی و غیره مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از خودروهایی مانند خودروی پراید و انواع پژو‌ها و سمند و خودروهای تیبا و کوییک و ساینا و غیره برای اجاره دادن به چنین افرادی استفاده می شود.

مزایای اجاره خودرو

اجاره کردن خودرو می تواند دارای مزایای فراوانی باشد. در ادامه قصد داریم این مزایا را مورد بررسی قرار دهیم. مزایای اجاره خودرو عبارت هستند از:

  1. خلاص شدن فرد اجاره گیرنده خودرو از انجام کارهایی مانند بیمه کردن خودرو (مانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و غیره).
  2. خلاص شدن فرد اجاره گیرنده خودرو از انجام کارهای مربوط به تعمیر و نگهداری یک خودرو. در واقع اجاره کردن و سوار شدن بر یک خودروی اجاره ای، دیگر دردسرهای نگهداری خودرو را نخواهد داشت. یعنی شما نباید نگران تعمیر و یا موارد دیگر مربوط به خودرو شوید و به راحتی می توانید سوار بر خودروی مورد علاقه خود شوید و با آن رانندگی کنید و به هر جایی که دوست دارید، بروید.
  3. امکان تعویض خودرو در صورت خراب شدن آن در بازه زمانی اجاره.
  4. تنوع بسیار بالای خودروهای اجاره‌ ای که باعث می‌شود، فرد اجاره گیرنده خودرو و خانواده او بتوانند در طول مدت زندگی خود سوار بر خودرو‌های متنوعی شوند.

شرایط لازم برای اجاره خودرو

شرایط لازم برای اجاره خودرو

در صورتی که قصد اجاره خودرو را دارید باید به یکی از شرکت‌های خصوصی و یا دولتی اجاره دهنده خودرو مراجعه نمایید. شرکت اجاره دهنده خودرو از شما نام و مدل خودرویی که قصد اجاره کردن آن را دارید و همچنین مدت زمان اجاره را خواهد پرسید.

از سوی دیگر، مکان تحویل خودرو هم باید بین شما و شرکت اجاره دهنده خودرو توافق شود. مثلاً شما می توانید به شرکت اعلام کنید که خودرو را به درب منزل شما بیاورند. از سوی دیگر می توانید در هنگام اجاره خودرو با شرکت هماهنگ کنید که خودرو به همراه راننده به شما اجاره داده شود و یا خودرو بدون راننده در اختیار شما قرار گیرد.

مدارک لازم برای اجاره خودرو

مدارک لازم برای اجاره خودرو از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت می باشد ولی معمولاً شامل موارد زیر است.

  1. چک یا سفته معتبر به مبلغ خود خودرو
  2. واریز مبلغی توافقی به حساب شرکت اجاره دهنده خودرو . این مبلغ بابت این است که اگر فرد اجاره گیرنده خودرو در زمانی که خودرو را در دست دارد، تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی انجام دهد، شرکت مربوطه بتواند مبلغ مربوط به جریمه را پرداخت کند. اگر فرد اجاره گیرنده خودرو در مدت زمانی که خودرو را در اختیار دارد، هیچ گونه تخلف راهنمایی رانندگی را انجام ندهد، شرکت مربوطه، این مبلغ را به شما باز خواهد گرداند.
  3. شناسنامه و کارت ملی و یا سایر مدارک شناسایی

اجازه خودرو برای افراد ایرانی

افراد ایرانی می‌توانند هر خودرویی را که دوست دارند را از شرکت‌های اجاره دهنده خودرو، اجاره نمایند. بسیاری از ایرانی‌ها فکر می کنند اجاره خودرو فقط مخصوص خارجی‌ها است و آنها نمی توانند دست به این کار بزنند. در صورتی که این تصور اشتباه است و شما می‌توانید به شرکت‌های اجاره دهنده خودرو در شهرهای مختلف کشور ایران مراجعه کنید و با مشاهده ماشین‌های آنها، مورد دلخواه خود را برای اجاره، انتخاب نمایید.

اجاره خودرو برای افراد غیر ایرانی

افراد غیر ایرانی که به هر دلیلی اعم از تفریح و یا کار، وارد کشور ایران می‌شوند، می‌توانند خودروی مورد نظر خود را از شرکت‌های اجاره دهنده خودرو اجاره نمایند. طبیعتاً حساسیتی که بر روی اتباع خارجی وجود دارد نسبت به حساسیتی که بر روی ایرانی‌ها وجود دارد، بیشتر است. همین امر باعث می‌شود در هنگام اجاره خودرو به افراد غیر ایرانی، شرکت‌ها، مدارک و اسناد بیشتری را درخواست کنند.

هزینه اجاره خودرو

هزینه اجاره خودرو به عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی از قبیل نوع خودرو و مدل خودروی اجاره ای و مدت زمان اجاره آن. مورد دیگری که در هزینه اجاره خودرو موثر است، این است که شما خودرو را به همراه راننده درخواست می‌کنید و یا بدون راننده. طبیعی است که اگر راننده هم در مدت اجاره در خدمت شما باشد، هزینه اجاره ماشین بیشتر می‌شود.

چرا از تکسیر خودرو اجاره کنیم

تک سیر، نام یک شرکت فعال در زمینه توریسم و حمل و نقل و کرایه ماشین است. شرکت تک سیر که برای سال‌های سال فعالیت گسترده ای در زمینه کرایه خودرو داشته است، کماکان در این زمینه فعالیت می کند و حاضر است که انواع خودروها را به افراد مختلف کرایه دهد. هر چند، شرکت‌های زیادی وجود دارند که کار اجاره خودرو را در کشور ایران انجام می دهند، اما شما نباید به همه آنها اعتماد کنید. با توجه به قیمت‌های بسیار زیادی که خودروهای امروزی دارند، اگر شما خودرویی را کرایه کنید که مشکل فنی دارد و مشکل این خودرو در زمانی که در اختیار شما قرار دارد، بروز کند، شما با دردسرهای زیادی مواجه خواهید شد. متاسفانه شرکت‌های نامعتبر کرایه خودرو، به ظاهر خودروهای معیوب و فرسوده خود می رسند و اصطلاحا گنجشک را رنگ می کنند و جای قناری به مشتریان کرایه می دهند و آنها را با دردسرهای فراوانی مواجه می‌کنند. به هیچ عنوان نباید به سراغ این شرکت‌های نامعتبر کرایه خودرو بروید. شرکت تک سیر دارای خودروهای بسیار با کیفیت و البته دارای پرسنل بسیار مجرب و کارآمدی است. پرسنل شرکت تک سیر، به خوبی خودروها را چک می کنند و یک خودروی کاملاً سالم را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند و مشتریان، بدون هیچ دردسری می توانند این خودروها را مورد استفاده قرار دهند. آدرس اینترنتی شرکت تکسیر هم www.takseir.com است که شما می توانید با مراجعه به آن، انواع خودروهای اجاره ای را مشاهده کنید.

اجاره خودرو خارجی در تهران

امکان اجاره خودرو خارجی هم در تهران وجود دارد.شرکت تک سیر، چندین و چند خودروی خارجی با کیفیت دارد که شما می‌توانید هر کدام از آنها را که خواستید برای خود اجاره کنید. بدیهی است که قیمت اجاره خودروهای با کیفیت خارجی با قیمت اجاره خودروهای داخلی یکسان نخواهد بود. البته قیمت فروش خودروهای باکیفیت خارجی هم با قیمت فروش خودروهای داخلی برابر نیست. به عنوان مثال خودروهای با کیفیت اروپایی و آمریکایی در کشور ایران همگی دارای قیمت‌های میلیاردی و یا حتی چند ده میلیاردی هستند. بنابراین برای هیچ شرکتی، صرفه اقتصادی ندارد که این خودروهای گران قیمت را با اجاره‌بهای پایین به دست مشتریان خود بدهد. اگر قصد اجاره خودرو خارجی در تهران را دارید، باید حتماً پول میلیونی و یا چند ده میلیونی برای آن کنار بگذارید. این اعدادی که عنوان کردیم، قیمت کرایه یک روزه یک خودرو خارجی با کیفیت هستند. اگر قصد دارید که تعداد روزها و یا حتی هفته‌های زیادی را با خودروهای خارجی با کیفیت اجاره‌ای بگذرانید، باید پول بسیار بیشتری را کنار بگذارید. البته سوار شدن به خودروهای زیبا و باکیفیت خارجی، حتی برای چند ساعت هم که شده، ارزش این صرف پول را دارد.

اجاره خودرو ایرانی در تهران

شرکت های اجاره دهنده خودرو در تهران، امکان اجاره خودرو ایرانی در تهران را هم به شما می دهند. بسیاری از افراد، به اشتباه فکر می کنند که اجاره خودرو، فقط مختص خودروهای لوکس و خارجی است. در حالی که از خودروی ساده پراید گرفته تا خودروهای پژو و پرشیا و ال نود و… هم در بسیاری از شرکت‌های اجاره دهنده خودرو از جمله در شرکت اجاره دهنده خودروی تکسیر به مشتریان کرایه داده می شود.

مناسب ترین قیمت اجاره خودرو در تهران

مناسب ترین قیمت اجاره خودرو در تهران را می توانید در شرکت تکسیر پیدا کنید. البته شرکت‌های زیادی هم وجود دارند که خودرو اجاره می دهند و قیمت پیشنهادی آنها هم خیلی بالا نیست ولی متاسفانه بسیاری از این شرکت ها، اعتبار لازم را ندارند و شما نباید به هیچ عنوان، فریب قیمت پایین آن شرکت‌ها را بخورید. در واقع خودروهای موجود در آن شرکت‌ها، کیفیت لازم را ندارند و شما پس از اجاره کردن خودروی آنها، مجبور خواهید بود که یا با سرعت بسیار پایین و با احتیاط زیاد، رانندگی کنید و یا اینکه هزینه زیادی هم بابت تعمیر آن خودروی فرسوده اجاره ای بپردازید. بنابراین لازم است قبل از اینکه به قیمت اجاره خودرو دقت کنید، کیفیت و کارایی و سابقه شرکت اجاره دهنده خودرو را زیر ذره‌بین قرار دهید. در واقع اجاره خودرو، جای خساست به خرج دادن نیست. شما باید از شرکتی برای اجاره خودرو استفاده کنید که دارای خودروهای به روز و مدل بالا و سالم است و همچنین پرسنل آن، پرسنلی متعهد و کارآمد هستند که خودروها را با دقت و ریزبینی، بررسی و چک می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *