اجاره ماشین شاسی بلند بعنوان یک خودروی لوکس بهترین روش برای استفاده کوتاه مدت از این نوع اتومبیل در هنگام نیاز ، بدون صرف هزینه بالا برای خرید آن است که در بسیاری از موسسات مخصوص اجاره خودرو انجام می شود.

در این مقاله به شرح تمام نکات در این مورد پرداخته ایم لذا در ادامه ما را همراهی بفرمایید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

قیمت اجاره ماشین شاسی بلند

مدارک لازم برای اجاره ماشین شاسی بلند

شرایط اجاره ماشین شاسی بلند

قیمت اجاره ماشین شاسی بلند

اجاره ماشین شاسی بلند چه شرایطی دارد؟ اتومبیل های شاسی بلند همیشه یکی از اولین گزینه ها برای اجاره در میان اتومبیل های لوکس بوده اند.

این اتومبیل ها ظاهری بسیار زیبا و آپشن هایی دارند که بیشتر افراد تمایل دارند که تجربه ی رانندگی با آن ها را داشته باشند.

نکته مهمی که در رابطه با اجاره این اتومبیل ها وجود دارد بحث قیمت است. با توجه به اینکه موسسه ی تک سیر امکان ارائه اتومبیل های شاسی بلند لوکس آسیایی و اروپایی را در موارد متعددی ایجاد کرده است.

افراد می توانند پیش از اقدام جهت رزرو، اجاره اتومبیل به سایت موسسه مراجعه کرده و قیمت های اتومبیل های مختلف را مورد بررسی قرار داده و براساس نیاز و توانایی خود نسبت به اجاره این نوع اتومبیل ها اقدام کنید.

اتومبیل های شاسی بلند علاوه بر لوکس بودن از ظاهر اسپرت نیز برخوردار هستند و به همین دلیل مورد توجه همه ی افراد در رنج سنی مختلف قرار می گیرد.

اتومبیل های شاسی بلند در رنت تکسیر از نمونه های مختلفی تشکیل شده اند که با توجه به مدل های خاصی که دارند از قیمت های متفاوتی برخوردارند.

این قیمت ها بر اساس مدت زمان اجاره تعیین می شود. با توجه به اینکه شرکت تک سیر یک موسسه قدیمی و معتبر است امکان دسترسی ساده لیست قیمت ها را به وجود آورده است.

نکته ی دیگری که برای قیمت اجاره ماشین شاسی بلند وجود دارد مدت زمان کرایه است که به شکل روزانه، هفتگی، ماهانه میزان اجاره محاسبه خواهد شد.

همچنین قیمت کرایه اتومبیل ها به همراه راننده و بدون حضور آن متفاوت است. اگر شما جزو طرفداران اتومبیل های لوکس شاسی بلند هستید در موسسه تک سیر گزینه های مختلفی دارد که باعث می شود تجربه خوبی داشته باشید.

مدارک لازم برای اجاره ماشین شاسی بلند

درباره اجاره ماشین شاسی بلند باید بگوییم که به علت قیمت بالای این اتومبیل ها موسسه در هنگام اجاره اتومبیل افراد را موظف به ارائه ی مدارکی می کند. این مدارک با توجه به انتخاب شیوه اتومبیل متفاوت است.

افراد می توانند اتومبیل را به دو روش با راننده و بدون حضور راننده اجاره کنند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند و باید مدارکی را ارائه کنند.

در صورتی که از گزینه با حضور راننده استفاده کنید از ارائه ی برخی مدارک مانند گواهینامه رانندگی معاف هستید. نکته ی قابل توجه این است که شرکت برای اطمینان از سلامت اتومبیل خود از افراد اجاره کننده مدارکی را درخواست می کند و آن ها ملزم به ارائه ی این مدارک هستند که مدارک به شرح ذیل می باشند:

 • ارائه ی اصل گواهینامه (در صورت استفاده از روش اجاره بدون راننده)
 • ارائه ی کارت شناسایی معتبر (افراد در هنگام اجاره اتومبیل بدون راننده باید حداقل ۲۰ سال سن داشته باشند)
 • در صورت اجاره اتومبیل در شهر تهران ارائه ی سند ملکی الزامی است در صورت عدم دسترسی به سند افراد می توانند مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد از ارزش روز اتومبیل را به عنوان ودیعه پرداخت کنند.
 • در مورد ودیعه باید بگوییم که این مورد به دلیل اطمینان از صحت سلامت اتومبیل است که در صورت سالم بودن تمام کمال بازمی گردد اما در صورت وارد شدن خسارت به اندازه آسیب وارده به اتومبیل از ودیعه کسر می شود.

این مدارک برای متقاضیان داخلی و خارجی متفاوت است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

متقاضیان خارجی

 • ارائه ی اصل پاسپورت
 • براساس ارزش اتومبیل شاسی بلند ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای ودیعه

متقاضیان داخلی

 • ارائه ی یک چک به ارزش روز اتومبیل شاسی بلند به عنوان ودیعه
 • ارائه کارت شناسایی و گواهینامه دارای اعتبار

نکته: متقاضیان ایرانی مقیم خارج از کشور می توانند کارت اقامت خود را به عنوان مدرک شناسایی معتبر ارائه کنند.

اجاره ماشین شاسی بلند

بیشتر بخوانیم : اجاره ماشین در قشم

شرایط اجاره ماشین شاسی بلند

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم برای تعیین شرایط اجاره ماشین شاسی بلند ابتدا باید به این مسئله توجه داشت که متقاضی چه شیوه ای برای اجاره اتومبیل انتخاب می کند. در صورتی که به دنبال روش های با ریسک کمتر هستید می توانید از اجاره بدون حضور راننده بهره بگیرید.

اما افرادی که تمایل دارند رانندگی با یک اتومبیل لوکس را تجربه کنند و نیاز دارند در هر ساعت از شبانه روز یک اتومبیل سطح بالا را در اختیار داشته باشند می توانند از اجاره اتومبیل بدون راننده بهره بگیرند.

در صورتی که قصد دارید اتومبیل مورد نظرتان را برای ایام تعطیلات اجاره کنید ابتدا چند روز قبل از تاریخ مورد نظرتان اقدام کنند. اجاره در زمان تعطیلات ۲۰ تا ۳۰ درصد اضافه تر از مبالغ در حالت عادی است.

اجاره ماشین شاسی بلند بدون حضور راننده با مدت زمان یک روز ۱۰ ساعت محاسبه خواهد شد.

پس از بستن قرارداد اجاره اتومبیل هزینه مالیات و بیمه بدنه به مبلغ اجاره اضافه خواهد شد.

در صورت تردد در جاده های خاکی و آفرود اجاره روزانه اتومبیل ۲ تا ۳ بار افزایش خواهد داشت.

تردد در جاده های بیرون از شهر در زمان حضور راننده رفت و برگشت محسوب می شود.

میزان تردد مجاز برای اتومبیل های فوق لوکس مانند پورشه، بنز، بی ام و و…..در روز ۱۰۰ کیلومتر و دیگر خودرو ها ۲۰۰ کیلومتر است که در صورت استفاده بیشتر کیلومترهای اضافه محاسبه خواهد شد.هزینه بنزین برعهده فرد اجاره کننده است.

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

بیشتر بخوانیم : کرایه ماشین

اتومبیل شاسی بلند به دلایل ویژگی هایی که دارد می تواند یک گزینه مناسب برای اجاره اتومبیل برای مسافرت به شمار می روند.

یکی از دیگر گزینه ها برای استفاده از اتومبیل شاسی بلند کاربرد به عنوان ماشین عروس است که پس از تزیین زیبایی چشمگیری خواهد داشت.

بعضی از شرکت های اجاره اتومبیل برای رفاه حال مشتریان اقدام به دریافت امکان عبور از طرح ترافیک کرده است. با توجه به این امر افراد دیگر نگرانی عبور از طرح ترافیک را ندارند و به سادگی به انجام امور روزمره خود می پردازند.

برخی از شرکت های اجاره ماشین شاسی بلند این امکان را به وجود آورده اند در صورت بروز مشکلات تعمیراتی یک تعمیرکار را به محل اعزام می کنند تا جهت رفع مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

اجاره ماشین شاسی بلند

سوالات متداول اجاره ماشین شاسی بلند

مدارک لازم برای اجاره ماشین شاسی بلند برای متقاضیان ایرانی چیست؟

 • ارائه ی یک چک به ارزش روز اتومبیل شاسی بلند به عنوان ودیعه
 • ارائه کارت شناسایی و گواهینامه دارای اعتبار

مدارک لازم برای اجاره ماشین شاسی بلند برای متقاضیان خارجی چیست؟

 • ارائه ی اصل پاسپورت
 • براساس ارزش اتومبیل شاسی بلند ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار برای ودیعه

قیمت رنت کردن اتومبیل های شاسی بلند چگونه محاسبه میشود؟

اتومبیل های شاسی بلند در رنت تکسیر از نمونه های مختلفی تشکیل شده اند که با توجه به مدل های خاصی که دارند از قیمت های متفاوتی برخوردارند. این قیمت ها بر اساس مدت زمان اجاره تعیین می شود.