یکی از روش هایی که برای مالکیت موقت یک خودروی لوکس در دسترس شماست و می توانید از آن استفاده داشته باشید را می توان اجاره اتومبیل بدون راننده دانست. در واقع با استفاده از این شیوه شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و به جای این که خودروی لوکس با هزینه های بسیار بالا را خریداری کنید، با اجاره خودرو، یک خودروی لوکس را رانندگی کنید. اجاره اتومبیل بدون راننده با هزینه ای بسیار مناسب در دسترس شماست و می توانید از این شیوه برای استفاده روزانه، هفتگی و یا ماهیانه ثبت سفارش انجام دهید. در واقع پلن های برنامه ریزی متعددی در اختیار شما قرار داده شده است تا باب میل خود بتوانید از آن ها استفاده کنید.

به طور کلی می توان گفت که اجاره اتومبیل بدون راننده به شما این امکان را می دهد تا برای مدتی موقت این شانس را داشته باشید که از خودروی بسیار لوکس استفاده کنید. در نظر داشته باشید که انواع خودروهای لوکس آسیایی و اروپایی با استفاده از این شیوه در دسترس شما خواهد بود و می توانید از این شیوه استفاده کنید. اما در زمینه اجاره اتومبیل بدون راننده چه نکاتی را باید در نظر داشته باشیم و اصولا چطور می توانیم از این شیوه استفاده داشته باشیم؟ این سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد و اطلاعاتی را در این خصوص برای شما بیان خواهیم کرد.

اجاره اتومبیل بدون راننده

اجاره اتومبیل بدون راننده

همه ما ممکن است در زندگی روزمره خود بنا به شرایط مختلف، نیاز به اتومبیل داشته باشیم. یکی از راه‌های مناسب و کم هزینه، اجاره اتومبیل است. اجاره اتومبیل به دو صورت اجاره اتومبیل بدون راننده و اجاره اتومبیل با راننده است. اگر شما هم جزء آن دسته از افراد باشید که علاقمند به رانندگی هستید و دوست دارید هیجان رانندگی را تجربه کنید، اجاره اتومبیل بدون راننده انتخاب مناسبی است. اجاره اتومبیل بدون راننده در موارد دیگر نیز بسیار مناسب است، به طور مثال قصد دارید با خانواده یا دوستان خود، به یک سفر دسته جمعی و گروهی بروید، اما به هردلیل با کمبود وسیله نقلیه روبه‌رو هستید یا تمایل دارید با اتومبیل راحت‌تر و مدرن‌تری به سفر بروید، اجاره اتومبیل بدون راننده می‌تواند این مشکل را حل کند. همچنین می‌تواند هزینه‌های رفت‌وآمد را به مقدار زیادی کاهش دهد.

شرکت‌های زیادی در زمینه اجاره اتومبیل فعالیت می‌کنند و انواع اتومبیل‌ها را جهت اجاره، در اختیار دارند و شما می‌توانید در صورت نیاز، با این موسسات تماس گرفته و اتومبیلی مطابق نیاز خود انتخاب کنید و برای مدتی آن را اجاره کنید.

با شیوه اجاره اتومبیل بدون راننده بیشتر آشنا شوید

تقریبا از همان زمانی که خودرو یا اتومبیل در دسترس انسان ها قرار گرفت، به دلیل هزینه های بالا در تولید، قیمت خرید خودرو بسیار بالا بود. در برخی از موارد به دلیل عدم وجود شرایط برای خرید خودرو، امکان اجاره اتومبیل توسط شرکت های خدماتی ایجاد شد. در واقع باید گفت که این خدمت در واقع قراردادی است که مابین مشتری و مرکز کرایه خودرو برقرار می شود و در این قرارداد مشخص می شود که چه مدل خودرویی در چه مدت زمانی برای چه میزان هزینه در اختیار مشتری قرار داده می شود. اجاره اتومبیل بدون راننده در مقابل اجاره خودرو با راننده قرار داده می شود و در نهایت می تواند برای شما بسیار مفید واقع شود.

برای خواندن مطالب درمورد s500 اجاره بنز

در کشور ایران نیز و در شهر تهران مرکز اجاره اتومبیل بدون راننده خودروهای لوکس امروزی را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید این مدل از انواع خودرو را کرایه کرده و آن را در مدت زمان مشخص در دسترس داشته باشید. برای اجاره اتومبیل بدون راننده باید چه مدارکی باید در اختیار داشته باشیم؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

آیا خودروی اجاره ای بیمه دارد؟

یکی از مهم ترین گزینه هایی که باید در خصوص اجاره اتومبیل بدون راننده به آن توجه داشته باشید، آن است که بیمه خودرو باید حتما انجام شده باشد و در این خصوص باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. در واقع باید در نظر داشته باشیم که بیمه می تواند یکی از مهم ترین پارامترهای پیش رو برای اجاره خودرو به شمار رود چرا که هزینه های تعمیر و یا بروز خسارت برای خودروی لوکس می تواند بسیار بالا باشد و از این روی شرکت اجاره اتومبیل نسبت به بیمه خودرو اقدام کرده و از این روی شما می توانید از این شیوه استفاده داشته باشید. در صورتی که سوالی در خصوص بیمه داشته باشید می توانید با کارشناسان اجاره اتومبیل در ارتباط باشید و اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. همچنین باید در نظر داشته باشید که ارائه بیمه های بیشتر از حد قانونی مانند بیمه بدنه باعث می شود تا در صورتی که شما هزینه های زیادی در صورت بروز خسارت پرداخت نکنید و از این روی توصیه می شود که حتما خودرویی را اجاره کنید که بیمه داشته باشد تا بدون هرگونه احساس نگرانی بتوانید از خودرو بهترین استفاده را داشته باشید. در ادامه برخی از نکات قانونی را در خصوص اجاره اتومبیل بدون راننده را برای شما بیان خواهیم کرد.

نکات قانونی اجاره اتومبیل بدون راننده

شرکت اجاره اتومبیل برای این که از لحاظ سلامت خودروی خود مطمئن باشد و بتواند خودرویی با شرایط لازم را در اختیار داشته باشد، برخی از قوانین را در خصوص اجاره خودرو در نظر گرفته است که شما باید به آن دقت داشته باشید. در ابتدا باید در نظر داشته باشید که در اجاره اتومبیل بدون راننده، باید مشخص کنید که خودرو به چه منظور اجاره می شود، برای مثال ممکن است که شرکت، از ارائه برخی از خودروها برای مراسماتی مانند عروسی خودداری کند و از این روی باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. در کنار این مسئله همچنین باید در نظر داشته باشید که شما باید در صورتی که می خواهید با خودرو به خارج از شهر بروید، باید هزینه های اضافه بپردازید که لیست هزینه ها به صورت به روز در وب سایت اینترنتی وجود دارد و شما می توانید با خیال راحت نسبت به اجاره اتومبیل بدون راننده اقدام کنید. در ادامه نیز باید در نظر داشته باشید که اجاره اتومبیل بدون راننده برای کسانی که می خواهند از خودرو در مراسمات خاص استفاده کنند می تواند برخی از شرایط خاص را داشته باشد و شما باید حتما به این نکات توجه داشته باشید.

چطور می توانم نسبت به ارائه درخواست اجاره اتومبیل بدون راننده اقدام کنم؟

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در زمینه ارائه درخواست اجاره اتومبیل بدون راننده به آن دقت داشته باشید، آن است که اصولا چطور می توانید نسبت به انجام این کار اقدام کنید؟ در جواب به این سوال باید گفت که وب سایت ما می تواند اطلاعات لازم در خصوص اجاره اتومبیل بدون راننده را در اختیار شما قرار دهد که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. شما می توانید اطلاعات لازم، لیست قیمت ها و سایر نکات را در وب سایت مطالعه کرده و سپس می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. در ادامه نیز باید در نظر بگیرید که شما می توانید با استفاده از وب سایت اینترنتی در هزینه های خود صرفه جویی داشته باشید و در واقع این مسئله برای شما یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما می باشد. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و یا می خواهید بیشتر در خصوص شرایط اجاره اتومبیل بدون راننده اطلاعات به دست بیاورید می توانید با ما در ارتباط باشید.

مدارک مورد نیاز برای اجاره اتومبیل بدون راننده 

به این دلیل که خودرو بدون راننده در اختیار شما قرار داده می شود، شما باید دقت داشته باشید که مدارک خاصی باید داشته باشید که قرارداد اجاره اتومبیل بدون راننده با شما بسته شود و از این روی باید دقت داشته باشید که بدون این مدارک امکان اجاره خودرو برای شما وجود نخواهد داشت. از مهم ترین مدارکی که باید در نظر داشته باشید، ارائه یک سند ملکی که در شهر تهران ثبت شده باشد است و شما در صورتی که نمی توانید این مدرک را تهیه کنید نیز می توانید با ارائه مبلغی برابر با حدود 30 درصد از ارزش خودرو، این شرط را برطرف کنید. در ادامه نیز باید در نظر داشته باشید که این مبلغ مدت زمانی بعد از این که خودرو را تحویل به شرکت دهید، به حساب شما بازگشت داده خواهد شد. همچنین به این دلیل که شما به عنوان راننده خودرو شناخته می شوید، باید حتما در نظر داشته باشید که در اجاره اتومبیل بدون راننده باید گواهینامه ارائه دهید که اعتبار داشته و همچنین برای رانندگی خودرو مناسب باشد. در ادامه نیز باید در نظر داشته باشید که ارائه مدارک هویتی از دیگر نیازهایی است که در اجاره اتومبیل بدون راننده مورد نیاز بوده و باید حتما به آن دقت داشته باشید.

با توجه به این مسائل بهتر است که پیش از اینکه اجاره اتومبیل بدون راننده انجام دهید، حتما مدارک لازم را تهیه کرده و سپس نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید. همچنین باید به این نکته توجه داشت که سفارش شما باید حتما چند روز پیش از درخواست تحویل خودرو انجام شود.

هنگام اجاره اتومبیل بدون راننده این سوال در ذهن اکثر کسانی‌که قصد اجاره اتومبیل را دارند، وجود دارد، اما باید بدانید مدارک مورد نیاز برای اجاره اتومبیل بدون راننده و اجاره اتومبیل با راننده با یک‌دیگر متفاوت است. اجاره خودرو با راننده، به دلیل اینکه مسئولیت اتومبیل و تمام حوادث احتمالی با راننده است، معمولا به هیچ مدرکی نیاز نیست، اما در اجاره خودرو بدون راننده، مدارکی باید ارائه شود. ما در اینجا قصد داریم مدارک مورد نیاز برای اجاره اتومبیل بدون راننده را برای شما شرح دهیم.

مدارک مورد نیاز برای اجاره اتومبیل بدون راننده، به چند دسته تقسیم می‌شود:
• مدارک مورد نیاز برای اتباع ایرانی
• مدارک مورد نیاز برای توریست‌ها یا اتباع خارجی
• مدارک مورد نیاز  برای افراد کارمند و شاغل دولتی یا نظامی

شرایط و مدارک مورد نیاز اجاره اتومبیل بدون راننده برای اتباع ایرانی

۱) شرایط سنی: در برخی از موسسات اجاره اتومبیل، برای اجاره اتومبیل بدون راننده شرایط سنی وجود دارد، به‌این‌صورت که محدودیت برای سن اجاره کننده وجود دارد و هرکس که سن کمتر از حداقل یا بیشتر از حداکثر داشته باشد، یا نمی‌تواند اتومبیل بدون راننده اجاره کند یا باید بهای بیشتری را برای اجاره اتومبیل بدون راننده بپردازد. معمولا حداقل سن ، بین ۲۰ تا ۲۵ سال و حداکثر سن ۶۵ سال است.
۲) گواهینامه: دارا بودن گواهینامه معتبر با حداقل ۶ ماه تاریخ اعتبار، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مدارک لازم  می‌باشد.
۳) مدارک شناسایی معتبر: کپی کارت ملی یا هر مدرک شناسایی معتبر دیگر مانند شناسنامه یا گذرنامه ایرانی
۴) مدرک احراز شغلی یا احراز محل سکونت: ارائه یک گواهی معتبر اشتغال به کار یا گواهی احراز محل سکونت برای اجاره خودرو بدون راننده لازم است. گواهی شغلی شامل هرچیزی که نشان دهنده شغل شما است می‌شود مانند: فیش حقوقی، جواز کسب، اجاره نامه مغازه، نامه معرفی با سربرگ رسمی و مهر و امضای شرکت و…
۵) ارائه یک فقره چک یا سفته: چک و سفته نوعی ضمانت از طرف شخص اجاره کننده به شرکت است. مبلغ چک درخواستی هر شرکت‌ ممکن است با سایر شرکت‌ها متفاوت باشد. اکثر شرکت‌های اجاره اتومبیل، قیمت روز اتومبیل را به عنوان مبلغ چک اعلام می‌کنند چک ضمانت بعد از اینکه اتومبیل اجاره شده به شرکت تحویل داده شد، به مشتری بازگردانده می‌شود.
یر پرداخت ودیعه: برخی از شرکت‌ها ۱۰ الی ۲۰ درصد از قیمت روز اتومبیل را به عنوان ودیعه در نظر می‌گیرند. در برخی دیگر از شرکت‌ها به جای ودیعه نقدی می‌توان سند ملکی به نام شخص اجاره کننده، یا اتومبیل شخصی به همراه سند ویا طلا و جواهرات، سکه یا ارزهای رایج به ارزش ۱۰ درصد از قیمت روز اتومبیل را نزد شرکت به امانت گذاشت. ودیعه نیز مانند چک وسفته بعد پایان قرارداد و تحویل اتومبیل به شرکت، به مشتری بازگردانده می‌شود.
۷) پرداخت کل مبلغ اجاره اتومبیل بدون راننده در زمان تحویل اتومبیل: مبلغ اجاره اتومبیل بدون راننده کاملا به نوع اتومبیل بستگی دارد. زمانی که می‌خواهید اتومبیل را از شرکت تحویل بگیرد باید کل مبلغ اجاره را براساس روزهای مورد نظر برای اجاره، به صورت نقدی یا از طریق کارت‌های اعتباری پرداخت کنید.
شرایط و مدارک مورد نیاز اجاره اتومبیل بدون راننده برای توریست‌ها یا اتباع خارجی
۱) شرایط سنی: حداقل سن برای اجاره اتومبیل، ۲۰ سال است و اجاره اتومبیل بدون راننده برای افراد زیر ۲۰ سال امکان‌پذیر نیست.
۲) گواهینامه: داشتن گواهینامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار جهت اجاره اتومبیل بدون راننده الزامی می‌باشد. اتباع خارجی با گواهینامه محل زندگی خود، می‌توانند به مدت ۶ ماه از زمان ورود به ایران رانندگی کنند.
۳) مدرک شناسایی معتبر: ارائه کپی پاسپورت و ویزا برای اتباع خارجی و کپی کارت اقامت برای ایرانیان مقیم خارج از کشور
۴) بلیط برگشت: اتباع خارجی جهت اجاره اتومبیل بدون راننده باید بلیط برگشت خود را به شرکت ارائه دهند.
۵) پرداخت ودیعه: با توجه به نوع اتومبیل مبلغ ودیعه متغیر است. ودیعه در هنگام بازگشت اتومبیل به شخص بازگردانده می‌شود. همچنین برای اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور، درصورت ارائه اصل پاسپورت نیازی به پرداخت ودیعه نیست.
۶) پرداخت کل مبلغ اجاره اتومبیل بدون راننده در زمان تحویل اتومبیل: مشتری هنگام تحویل گرفتن اتومبیل باید کل مبلغ اجاره را پرداخت کند. اتباع خارجی می‌توانند این مبلغ را به صورت ارزی یا ریالی پرداخت کنند.

برای خواندن مطالب درمورداجاره خودرو

شرایط و مدارک مورد نیاز  برای افراد کارمند و شاغل دولتی یا نظامی
۱) شرایط سنی: حداقل سن مجاز برای اجاره اتومبیل بدون راننده ۲۰ سال است.
۲) گواهینامه: گواهینامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
۳) کارت شناسایی معتبر: ارائه کارت ملی یا شناسنامه
۴) گواهی عادی اشتغال به کار: کارمند دولتی متقاضی اجاره اتومبیل بدون راننده باید یک گواهی عادی اشتغال به کار از محل خدمت خود، به شرکت ارائه دهد.
۵) ارائه یک فرقه چک کارمندی: ارائه یک فرقه چک کارمندی به شرکت به میزان ۲۰ درصد بیشتر از قیمت روز اتومبیل الزامی است.

نکات مهم درباره اجاره اتومبیل بدون راننده

• مهم‌ترین مسئله در اجاره اتومبیل بدون راننده قرارداد است. قرداد باید برا هر دو طرف کاملا واضح و روشن باشد و هیچ ابهامی نداشته باشد.
• هنگام اجاره اتومبیل حتما از داشتن اعتبار بیمه بدنه و شخص ثالث آن اطمینان حاصل کنید.
• حتمااز شرکت‌های معتبر و دارای مجوز استفاده کنید.
• به هیچ وجه از اشخاص حقیقی اتومبیل اجاره نکنید زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکلات شدیدی برای شما شود.
• قبل از تحویل گرفتن خودرو به دقت آن را بررسی و بازبینی کنید. حتما شماره موتور وشاسی، پلاک، بیمه ثالث و بدنه و کارت ماشین را مطابقت دهید.
• مبلغ اجاره هر اتومبیل با توجه به نوع آن با سایر اتومبیل ها متفاوت است پس نمی‌توان یک مبلغ ثابت برای اجاره اتومبیل بدون راننده در نظر گرفت.
• همه مدارک پس از پایان قرارداد و تحویل اتومبیل به شرکت، به مشتری بازگردانده می‌شود.
• بعد از عقد قرارداد، زمانی که خودرو به مشتری تحویل داده می‌شود باید شرکت یک فاکتور رسمی صادر کند و به مشتری ارائه دهد.
• درصورت اجاره اتومبیل بدون راننده، مشتری موظف است اتومبیل را با هر مقدار سوخت درآن تحویل گرفته است ، با همان مقدار سوخت به شرکت تحویل دهد.
• شما می‌توانید محلی که اتومبیل را تحویل می‌گیرید را مشخص کنید.
و درصورت بروز تصادف، اگر اتومبیل بیمه باشد هزینه‌ها توسط بیمه پرداخت می‌شود.
• درصورتی که قرار است افراد مختلفی راننده اتومبیل اجاره شده باشند، باید مدارک همه آنها به صورت کامل به شرکت ارائه شود.

شرایط اجاره اتومبیل بدون راننده

• اتومبیل معمولا در محل شرکت تحویل و پس گرفته می‌شود، اما در صورت تمایل به تحویل خارج از محل شرکت باید هزینه ترانسفر اتومبیل را پرداخت کنید.
• تمامی مدارک هنگام قرداد باید به شرکت تحویل داده شود و شرکت موظف است در قبال دریافت مدارک رسید معتبر به مشتری ارائه دهد.
• درصورتی که برای اتومبیل اجاره شده محدودیت مسافت تعیین شده باشد، نباید در مدت اجاره بیشتر از آن طی شود.
• پرداخت جریمه هرگونه تخلف و تخطی از قوانین که توسط مشتری صورت گرفته به عهده خود مشتری می‌باشد.
• اگر تصمیم به اجاره اتومبیل بدون راننده دارید بهتر است از قبل آن را رزرو کنید.
• شما می‌توانید اتومبیل دلخواه خود را در سه دسته اتومبیل‌های رده پایین، رده متوسط و رده بالا انتخاب کنید.

در پایان می‌توان گفت اگر شما برای مدت محدودی به اتومبیل احتیاج دارید بهتر است اجاره اتومبیل بدون راننده را امتحان کنید.

اجاره اتومبیل بدون راننده

نتیجه گیری

ما در این مقاله با ما همراه بودیم تا اطلاعاتی را در خصوص اجاره اتومبیل بدون راننده در اختیار شما قرار دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. امروزه اجاره اتومبیل بدون راننده بسیار رایج شده است و شما می توانید از این شیوه برای دسترسی به بهترین انواع خودروهای به روز استفاده داشته باشید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و می خواهید اطلاعات بیشتری را در این زمینه به دست بیاورید، این مقاله برای شما بسیار مفید واقع خواهد شد. امروزه انواع شیوه های اجاره اتومبیل از جمله اجاره اتومبیل بدون راننده در دسترس شما خواهد بود و شما می توانید از این شیوه استفاده داشته باشید. این شیوه از اجاره خودرو می تواند گزینه ای بسیار مناسب در دسترس شما می باشد و شما می توانید با استفاده از این شیوه به بهترین انواع خودروهای روز دنیا دسترسی داشته باشید. شما می توانید برای ارائه درخواست و دریافت لیست قیمت های مربوط به اجاره اتومبیل بدون راننده به وب سایت ما مراجعه کنید و اطلاعات لازم را در این خصوص دریافت کنید.

سوالات متداول اجاره اتومبیل بدون راننده

شرایط و مدارک مورد نیاز اجاره اتومبیل بدون راننده برای اتباع ایرانی چیست ؟

شرایط سنی

گواهینامه

مدارک شناسایی معتبر

مدرک احراز شغلی یا احراز محل سکونت

ارائه یک فقره چک یا سفته

پرداخت کل مبلغ اجاره اتومبیل بدون راننده در زمان تحویل اتومبیل

مهم‌ترین مسئله در اجاره اتومبیل بدون راننده چیست ؟

مهم‌ترین مسئله در اجاره اتومبیل بدون راننده قرارداد است. قرداد باید برا هر دو طرف کاملا واضح و روشن باشد و هیچ ابهامی نداشته باشد.

اجاره اتومبیل بدون راننده چگونه است ؟

اجاره اتومبیل به دو صورت اجاره اتومبیل بدون راننده و اجاره اتومبیل با راننده است. اگر شما هم جزء آن دسته از افراد باشید که علاقمند به رانندگی هستید و دوست دارید هیجان رانندگی را تجربه کنید، اجاره اتومبیل بدون راننده انتخاب مناسبی است.